Ocieplanie pianką poliuretanową zamknięto-komórkową

Izolacje natryskowe pianką zamknięto-komórkową.

Powinniśmy się poważnie zastanowić nad wyborem materiału izolacyjnego, jeżeli chcemy ograniczyć straty ciepła, a co za tym idzie – straty finansowe.
Dobrze wykonana izolacja poddasza powinna nie tylko chronić dom przed utrata ciepła, ale również przed przegrzewaniem.

Wciąż rosnące koszty ogrzewania obiektów budowlanych zmuszają ich właścicieli oraz użytkowników do inwestycji w dobrą termoizolację, która zwraca się w szybkim okresie użytkowania. Z praktyki wynika, że skuteczne docieplenie dachu zwraca się po okresie od 2 do 5 lat.
Nowym standardem w dziedzinie termicznej i akustycznej izolacji budynków jest technologia natrysku pianki poliuretanowej. Posiada ona bowiem wszystkie cechy dobrego materiału termoizolacyjnego.

Dzięki zamkniętej strukturze komórek i dużej gęstości własnej, pianki „twarde” charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przewodności cieplnej – lambda λ na poziomie 0,022 – 0,028 W/mK.  Oznacza to, że przy cienkich warstwach otrzymujemy już doskonałe właściwości izolacyjne.

 

Grubość izolacji U R
3 cm 0,73 1,37
4 cm 0,55 1,82
5 cm 0,44 2,27
6 cm 0,37 2,7
7 cm 0,31 3,23
8 cm 0,28 3,57
9 cm 0,24 4,17
10 cm 0,22 4,55

λ=0,022 W/mK

Rozróżniamy 2 rodzaje pianek zamkniętokomórkowych:

– o średniej gęstości (30-45 kg/m3)
– o dużej gęstości (45-60 kg/m3)

Izolacja natryskowa pianką zamknięto-komórkową o średniej gęstości stosowana jest jako wewnętrzna izolacja termiczna i bariera przeciw skropleniowa w takich pomieszczeniach jak:

– kurniki, chlewy
– chłodnie, ubojnie
– przechowywanie warzyw i owoców
– stropy nad piwnicami
– garaże i hale

Natomiast pianki zamknięto-komórkowe o dużej gęstości doskonale sprawdzają się jako zewnętrzna hydroizolacja termiczna dachów płaskich o niewielkim spadzie. Zabezpieczona  dodatkowo przed działaniem promieni UV np. specjalną farbą zapewnia znakomitą izolację:

– hal magazynowych, produkcyjnych
– silosów
– płaskich dachów domów jednorodzinnych

Artykuł opracowany przez firmę Termkon. Więcej informacji na temat ocieplania pianką zamknięto-komorową PURhttp://termkon.pl/oferta/ocieplanie-pianka-poliuretanowa-pur

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *