Wybór namiotu magazynowego

Stoisz przed zadaniem przygotowania przestrzeni, która będzie służyć do przechowywania różnego rodzaju materiałów i przedmiotów? Wybór namiotu magazynowego to działanie podejmowane coraz częściej zarówno przez osoby prywatne jak też firmy. Na co warto zwrócić uwagę?

 

Plandeka i namiot – kluczowe dla jakości namiotu

 

Wybór namiotu magazynowego nie jest zadaniem przesadnie wymagającym. Niemniej jednak – dla osób, które nigdy wcześniej nie dokonywały podobnego zakupu – może być to zadanie nieco bardziej czasochłonne. Właśnie dla nich powstała ta publikacja. Śpieszymy z pomocą!

 

O najbardziej podstawowym kryterium napiszemy nieco później – teraz skupimy się na tym, co bez dwóch zdań jest najważniejsze przy wyborze namiotu, który ma być dobrą, służącą przez lata inwestycją.

 

Kluczowe jest to:

  • z jakiego materiału została wykonana plandeka oraz jakie dodatkowe rozwiązania wykorzystano,
  • z jakiego materiału wykonano rury w konstrukcji oraz w jaki sposób rury są ze sobą łączone.

 

Plandeka i stelaż mają kluczowy wpływ na trwałość i bezpieczeństwo przechowywanych materiałów. Jeżeli zależy Ci na tym, by magazynowane przedmioty nie były narażone na działanie warunków zewnętrznych – przyjrzyj się właściwościom plandeki oraz konstrukcji.

 

W przypadku plandeki kluczowa jest grubość materiału. W większości modeli na konstrukcji dachowej montuje się trwalszą plandekę niż na ścianach bocznych. W przypadku stelaża – zwróć uwagę nie tylko na to, z czego wykonano same rury, ale także na sposób ich łączenia ze sobą. W bardziej zaawansowanych modelach znajdziesz również specjalne konstrukcje dachowe oraz konstrukcje podłogowe. Pamiętaj o tym, by zwrócić uwagę na to, na jakim terenie (podłożu) chcesz zamontować namiot.

 

Podstawowe kryterium

 

Choć namioty magazynowe mogą w bardzo znaczący sposób różnić się na płaszczyźnie zastosowanych rozwiązań – w większości przypadków znajdziemy jedno kryterium determinujące cenę. Jest to oczywiście powierzchnia.

 

Pamiętaj jednak, by oprócz powierzchni, zwrócić uwagę na dwa aspekty, o których pisaliśmy powyżej. Z kolei w przypadku wymiarów namiotu – zwróć uwagę nie tylko na powierzchnię, ale także na wysokość namiotu oraz wymiary wejścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *