Zadbaj o bezpieczeństwo w spółdzielni mieszkaniowej. Sprawdź szczelność dachu i ochronę przed ogniem

Aby uniknąć przeciekania dachu, należy regularnie sprawdzać stan dachu i uszczelniać wszelkie szczeliny. Należy również upewnić się, że dach jest odpowiednio odprowadzany, aby woda nie gromadziła się na dachu. W razie potrzeby należy wymienić uszkodzone pokrycie dachowe, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. Ponadto należy regularnie sprawdzać rynny i rury spustowe, aby upewnić się, że są one w pełni sprawne. Jeżeli istnieje możliwość, warto również zainstalować dodatkowe systemy zabezpieczające, takie jak membrany lub powłoki hydroizolacyjne, aby zapobiec przeciekaniu wody. W spółdzielniach mieszkaniowych dodatkowo warto zatrudnić ekipę do wykrywania nieszczelności pokryć dachowych.

1. Pomoc w wykrywaniu nieszczelności dachów płaskich

2. Wsparcie w usuwaniu szkód z powodu wody i ognia

W spółdzielniach mieszkaniowych stosuje się wiele rodzajów pokryć dachowych w zależności od typu budynków wchodzących w skład spółdzielni. W wielu z nich dominują bloki z wielkiej płyty wzniesione w latach 70. i 80. XX wieku. Nieszczelności hydroizolacji dachów płaskich w należy usuwać jak najszybciej, gdyż w przeciwnym razie mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Szybkość wykrycia miejsc nieszczelności jest zatem kluczowa. Aby uniknąć długiego oczekiwania na wykrycie nieszczelności i ich załatanie, warto korzystać z pomocy fachowców.

Pomoc w wykrywaniu nieszczelności dachów płaskich

Fachowcy z firm takich jak psgroup sprawdzają stan poszycia dachowego na dachach płaskich za pomocą sprawdzonych metod. Specjalista pod powierzchnię pokrycia dachowego wtłacza gaz, który wskazuje ewentualne miejsca nieszczelności. Gaz unosi je do góry, dlatego z jego pomocą można skutecznie dbać o odpowiedni poziom utrzymania dachów płaskich. Metoda jest bezpieczna i nie narusza szczelności dachu w miejscach, w których poszycie jest wykonane prawidłowo.

W przypadku starych dachów płaskich możliwe jest również wykonanie innych prac, które zapobiegną wyciekom i innym problemom ze szczelnością. Badania szczelności pokryć dachowych można przeprowadzić przed wykonaniem kapitalnego remontu, a także w ramach okresowej kontroli technicznej budynku. W każdym przypadku badanie przyniesie odpowiedzi dotyczące wycieków i dokładną ocenę szczelności dachu. Szczelnego dachu nie trzeba wymieniać i naprawiać nawet jak jest dość stary, dlatego kontrola z użyciem gazu może pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich przy użyciu gazu sprawia, że wilgotne obszary pokrycia dachu można zabezpieczyć i osuszyć. Jeśli woda ściekała z dachu w dół przez długi czas, firma może podjąć się osuszania murów metodą kapilarną i skutecznie usunąć ze ścian i fundamentów całą wilgoć. Dzięki temu z budynku znikną przykre zapachy, a ściany będą wolne od grzyba.

Wsparcie w usuwaniu szkód z powodu wody i ognia

Badania z zakresu zawilgocenia izolacji dachowych można zrobić na każdym etapie wykonywania pokrycia dachowego. Równie dobrze można wykonać je po zalaniu w celu kompleksowego usunięcia szkód. Jeśli budynek został zalany, firma zabezpieczy dach i osuszy jego wnętrze. Prace tego typu może wykonać również w przypadku zalania podczas gaszenia pożaru. Dodatkowo usługi obejmują usuwanie szkód po pożarach w częściach wspólnych budynków należących do spółdzielni mieszkaniowej.

Spółdzielnia mieszkaniowa może nawiązać współpracę z fachowcami z psgroup w dowolnym czasie. Zakres prac do wykonania można ustalać indywidualnie, dlatego każda spółdzielnia może zamówić dokładnie to, czego potrzebuje, by zadbać o poszycie dachowe w nadzorowanych budynkach.