Gdzie trzymać plony?

20W dzisiejszym artykule kilka rad dla rolników oraz właścicieli przedsiębiorstw gospodarczych. Nie da się ukryć, że najbardziej wartościowym towarem dla tej grupy są plony, które pozyskuje się z upraw. Z pewnością, skoro jest to dobro najwyższe, każdy z takich przedsiębiorców pragnie, aby bezpiecznie trafiło ono na rynek zbytu, gdyż to właśnie w taki sposób generuje się zysk. Gdzie przetrzymywać plony, aby po pierwsze, nie traciły one na jakości, a po drugie były w pełni bezpieczne, zarówno, jeśli chodzi o zniszczenia, jak i ryzyko kradzieży. W tym tekście przygotowaliśmy krótkie porady odnośnie stworzenia magazynu, spichlerza, czy hali produkcyjnej, która z założenia ma służyć właśnie, jako miejsce składowania produktów rolnych.

 

Jak dostosować magazyn?

Oczywiście rodzaj magazynu, będzie uzależniony w głównej mierze od przeznaczenia. Gospodarstwa, które oprócz upraw, zajmują się jeszcze przetwórstwem, zdecydowanie będą różnić się pod względem zaplecza, od tradycyjnych spichlerzy, które posłużą tylko i wyłącznie za miejsce składowania towaru. Jedną cechą wspólną dla wszystkich typów magazynów będzie jednak funkcjonalność. Mogłoby się wydawać, że cóż za problem wybudować funkcjonalną halę – przecież każdy wie, czego potrzebuje. Tutaj jednak pojawia się konieczność zaprojektowania takiego magazynu, gdyż architektem już każdy nie jest. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług firmy zewnętrznej, gdzie oprócz gwarancji profesjonalnego wykonania usługi, otrzymujemy również pewność, że tworzeniem naszego magazynu zajmą się ludzie, którzy z takimi zleceniami spotykają się na co dzień. Co za tym idzie, doskonale znają skuteczne i funkcjonalne rozwiązania i zaproponują nam właśnie takie, które będą najlepsze dla danego typu biznesu. Polecamy także hale rolnicze prosto od producenta – szczegóły tutaj: https://www.kobexstal.pl/pl/hale-rolnicze.html

 

Gdzie przechowywać plony – magazyny stalowe

W ostatnim czasie w gospodarstwach coraz częściej tworzy się magazyny stalowe! To doskonały stosunek ceny do jakości. Trzeba bowiem wiedzieć, że magazyny stalowe powstają z prefabrykatów, czyli elementów przygotowanych wcześniej w fabryce i przywiezionych na miejsce montażu. Nie wykorzystuje się w tym przypadku tradycyjnych metod kopania fundamentów, murowania, czy montowania więźby dachowej. Mówiąc najogólniej, wszystko odbywa się tu dużo prościej, co z korzyścią wpływa również na czas realizacji takiej inwestycji! Magazyny stalowe będą doskonałym wyborem dla osób, które potrzebują hali do przechowywania produktów na już. W najlepszym przypadku taka budowa potrwa kilka do kilkunastu miesięcy. Nie można zapominać również o głównych cechach, które wymieniliśmy w poprzednim akapicie! Stalowe magazyny są bardzo uniwersalne, a co za tym idzie, ich funkcjonalność może zostać dostosowana dokładnie do potrzeb danego klienta. Nie ma się również co martwić o bezpieczeństwo. Trwałe hale magazynowe doskonale chronią przed czynnikami atmosferycznymi, a nowoczesne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa dają pewność, że towar przechowywany w środku jest doskonale chroniony!