Inwestycja w apartamenty hotelowe – czy to dobry interes?

Inwestycja w apartamenty hotelowe wydawać się może jednym z najlepszych sposobów na lokowanie swoich pieniędzy na współczesnym rynku nieruchomości. Warto jednak dowiedzieć się, jakie są plusy i minusy tego rodzaju inwestycji. Czy to dobry pomysł na pomnażanie swojego kapitału? Przekonaj się sam!

 

Inwestycja w hotel – czym jest?

 

To klasyczny przykład umowy najmu zwrotnego. Na początku każdy z pokoi jest wyodrębniony, a następnie tworzona jest dla niego osobna księga wieczysta. Później operator hotelowy podpisuję umowę  najmu lub dzierżawy pokoju z inwestorem. A kiedy hotel przynosi zyski, prowadzący biznes dzieli się nimi z inwestorami, którzy zyskają w ten sposób możliwość inwestowania na rynku nieruchomości, a hotelarz jednocześnie nie zamraża kapitału. Nie musi również zaciągać drogiego kredytu, dzięki czemu może skupić się na własnym biznesie i jego rozwoju.

 

Inwestycja w hotel – jak się zabezpieczyć?

 

Jeżeli decydujesz się na inwestycje w hotel,  ważna jest przede wszystkim umowa. Nie może ona składać się jedynie z wyliczanek  zysków i obowiązków inwestora indywidualnego. Musi również zawierać proporcjonalny zapis, chroniący inwestorów z obu stron. Pewne jest również to, aby przed podjęciem decyzji, rozpoznać się w lokalnym rynku i konkurencji. Jeżeli decydujesz się na kupno hotelu lub wynajem pokoju hotelowego, to najlepiej wybrać się do tego miejsca na urlop i spędzić tam kilka dni, by zaznajomić się z ofertą obiektu oraz jego konkurencji. Trzeba również sprawdzić, czy firma jest wiarygodna. Dobrze zaplanowany biznes hotelowy powinien opierać się przede wszystkim na pełnej analizie rynku oraz prognozie przychodów i kosztów hotelowych. Powinny one dotyczyć co najmniej 5 lat naprzód. Wiarygodność tych założeń inwestor może sprawdzić dzięki danym z branżowych raportów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *