Jak sprawdzić wiarygodność adwokata?

Adwokat ma świadczyć usługi w ramach pomocy prawnej. Jest nie tylko obrońcą w sądzie, ale również doradcą, który służy poradami. Zadaniem adwokata jest nierzadko sporządzenie opinii oraz projektów  prawnych. To właśnie on nierzadko reprezentuje swojego klienta, nie tylko w ramach postępowania sądowego, ale również przed drugą stroną zaistniałego sporu, który wymaga rozstrzygnięcia na podstawie obowiązujących przepisów. Adwokat zawsze ma działać na korzyść swojego klienta, zawsze jednak ma obowiązek stosować polskie prawo. Korzystanie z jego pomocy nie jest obowiązkowe. Coraz częściej staje się jednak standardem, by wynik sporu był jak najbardziej korzystny. Jeśli zastanawiasz się nad współpracą z adwokatem, sprawdź, jak wybrać rzetelnego eksperta, który rzeczywiście zadba o Twoje interesy w należyty sposób.

 

Formalności, które pozwalają świadczyć usługi prawne

Mówi się, że niekompetentny adwokat jest gorszy niż jego brak. Właśnie dlatego, zanim jeszcze zgłosimy się do specjalisty po porady prawne, należy sprawdzić jego rzetelność. Każdy odpowiednio wykształcony adwokat, który posiada już spore doświadczenie w prowadzeniu spraw, znajduje się w rejestrze adwokatów – to lista, na którą adwokat zostaje wpisany przez okręgową radę adwokacką. Do takiego rejestru ma dostęp każdy, więc weryfikacja raczej nie powinna sprawić żadnego problemu. Dzisiaj znajduje się w nim około 7 000 adwokatów. Przynależność do okręgowej rady adwokackiej daje nam też pewność otrzymania odszkodowania w przypadku, kiedy sprawa zostanie rozwiązana na naszą niekorzyść z winy adwokata.

Jeśli zamierzasz skorzystać z kancelarii prawnej, w której pracuje kilku adwokatów, sprawdź całą kancelarię pod kątem prawnym prowadzenia takiej działalności biznesowej. Wiarygodność kancelarii prawnej sprawi, że będziemy mieć pewność, iż usługi prawne, jakie świadczy, są realizowane na najwyższym poziomie.

Kancelarię prawną, w której pracuje wybrany adwokat, możemy sprawdzić w różnym aspekcie. Publicznie dostępne są informacje dotyczące nie tylko siedziby firmy i danych teleadresowych. Zweryfikować też można wspólników, udziały, ewentualne zadłużenie i całą kondycję finansową tego podmiotu.

 

Rzetelny adwokat to taki, który….

Powinniśmy decydować się na współpracę z takim adwokatem, który zdobył nie tylko właściwe wykształcenie, ale posiada również wieloletnie doświadczenie. Pamiętajmy, że funkcjonują kancelarie prawne zatrudniające adwokatów, którzy specjalizują się w danych dziedzinach. Powinniśmy więc podjąć współpracę z tym, który odpowiada kompetencjami w zakresie naszej sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *