Jaki podest do prac pod sufitem wybrać?

Remont domu nie obejdzie się bez specjalistycznego sprzętu, takiego jak rusztowania czy podesty robocze. Takie narzędzia są szczególnie potrzebne przy wykonywaniu prac przy suficie, takich jak montaż instalacji czy zakładanie podwieszanych sufitów. Wybór sprzętu uzależniony jest od potrzeb i powinien być dostosowany do charakteru wykonywanych prac. Takie konstrukcje to najlepsze rozwiązanie w przypadku prac wykonywanych pod sufitami. Korzystanie z tradycyjnej drabiny jest nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne.

Prace pod sufitem – jaki sprzęt wybrać?

Bardzo dobrym wyborem są rusztowania wykonane z lekkiego i wytrzymałego aluminium, które są solidne i odporne na uszkodzenia. Ponadto cechują się łatwością montażu i demontażu. To konstrukcje o wielu zaletach. Dzięki budowie modułowej można je rozłożyć na potrzebną wysokość, a mobilne kółka umożliwiają przetransportowanie rusztowania w inne miejsce. Do prac pod sufitem w budynkach niskich znakomitym rozwiązaniem są systemy rusztowań typu Span, Snappy, Step – Up czy wieża teleskopowa. Wszystkie te propozycje idealne nadają się do prac pod sufitem w budynkach o różnej wysokości.

Czym charakteryzują się poszczególne rusztowania?

Span jest systemem mobilnych, wieżowych rusztowań aluminiowych, które posiadają wygodne i przestronne platformy. Ten rodzaj można wykorzystywać do pracy przy sufitach na halach magazynowych, zakładach produkcyjnych i przemysłowych, ponieważ można je rozstawić na wysokość aż 30 metrów. Do prac w budynkach niskich przeznaczone są Snappy, które można rozbudować do wysokości roboczej 6 metrów. W przypadku prac przy sufitach na nieznacznej wysokości bardzo dobrym rozwiązaniem są także Step-Up i Rightdeck Snappy. Do prac na dużych wysokościach godne polecenia są systemy pomostów Spandeck. Wszystkie te konstrukcje są stabilne, bezpieczne, łatwe w montażu i demontażu oraz wygodne w transporcie.

Wynajem podestów – postaw na najwyższą jakość

Rusztowania i podesty na wynajem muszą być przede wszystkim bezpieczne. Gdy zachodzi potrzeba ich wykorzystania bardzo dobrym pomysłem jest ich wypożyczenie, ponieważ osoba wynajmująca dostaje sprzęt idealny pod względem technicznym, dzięki czemu nie musi się obawiać, że rusztowanie w najmniej oczekiwanym momencie się rozpadanie. Wynajem sprzętu do prac montażowych czy remontowych przy sufitach to znakomity sposób na otrzymanie narzędzi bezpiecznych, wytrzymałych i solidnych, dzięki czemu wszystkie prace można wykonywać wygodnie i bezstresowo.
Najwyższej jakości rusztowania i podesty znajdziesz w firmie Instant Polska. Możesz je wypożyczyć zarówno na parę godzin, jak i kilka miesięcy.