Smog – cichy zabójca

Polska niestety jest krajem, w którym zanieczyszczenie powierza jest bardzo dużym problemem. Istnieje ranking najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich. W jego pierwszej 50 znajduje się aż 36 miast polskich. To bardzo niepokojące statystyki pokazujące w jak złej kondycji, jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza jest nasze państwo. Jest to jednak szerszy problem skutkujący zagrożeniem zdrowia mieszkańców całej Unii Europejskiej.

Co powoduje tak ogromne zanieczyszczenie powietrza?

Największy wpływ na pogłębianie się tego problemu jest ogrzewanie budynków poprzez spalanie węgla w starych, nieekologicznych piecach. Drugi czynnik to spaliny wytwarzane przez wszelkiego rodzaju pojazdy. Tak więc na szkodliwe działanie smogu jesteśmy narażeni przez cały czas, a to niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Nasz układ oddechowy, nerwowy oraz krążenia może poważnie ucierpieć na skutek wdychania zanieczyszczonego powietrza. Występuje ryzyko takich chorób jak między innymi astma, zapalenie czy niewydolność płuc. Często występującymi schorzeniami jest również nadciśnienie czy tak powszechne obecnie alergie. Może pojawić się także problem z pamięcią i koncentracją. Smog niekorzystnie wpływa na ogólną odporność podczas infekcji. Może również powodować bezpłodność. Jak widzimy problem jest ogromny. Według badań smog prowadzi również do przedwczesnych zgonów. Czy możemy temu zapobiec?

Węgiel aktywny do filtra – rozwiązanie w walce ze smogiem

Filtry oczyszczające powietrze są coraz częściej stosowane. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór filtra właśnie z aktywnym węglem. Dlaczego? Jego zastosowanie pozwala na zatrzymanie szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak lotne związki organiczne. Są to bardzo toksyczne, a nawet rakotwórcze substancje, a więc ich wyeliminowanie jest naprawdę istotne. Dodatkowo użycie tego rodzaju filtra pozwala na oczyszczenie powietrza z alergenów i nieprzyjemnych zapachów.
Węgiel aktywny do filtra jest substancją, która w swoim składzie zawiera przede wszystkim węgiel, czyli pierwiastek charakteryzujący się porowatą budową. To właśnie dzięki tej porowatości możliwe jest uzyskanie dużej powierzchni oraz wysokiej skuteczności w procesie pochłaniania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Węgiel aktywny wytwarzany jest między innymi z takich surowców jak węgiel kamienny, brunatny czy drewno. Oczyszczanie powietrza działa na zasadzie adsorpcji, czyli wykrywania rozpuszczonych oraz niewidocznych dla człowieka zanieczyszczeń. Niektóre osoby uważają, że smog występuje tylko na zewnątrz, jednak przenika on również do domów,mieszkań czy biur. Warto więc zainwestować w odpowiedni filtr z aktywnym węglem, aby zapewnić bezpieczeństwo w swojej przestrzeni.