Naprawa okien Dopczyce – nieszczelne okno jak sobie z nim radzić?

Okna obok drzwi to podstawowe zabezpieczenie domu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Aby jednak mogły spełniać swoją rolę muszą być szczelne. Z racji tego, że narażone są na działanie deszczu, słońca i innych zjawisk ulegają z czasem poważniejszym uszkodzeniom. Najczęściej spotykanymi awariami okien jest wyrobiona uszczelka. Nie zawsze musi to oznaczać wymianę okna. Czasem wystarczy naprawa okien.

Naprawa okien – jak wybrać odpowiednie uszczelki?

Wymiana samej wyrobionej uszczelki w oknie jest sprawą stosunkową prostą. Wystarczy zmierzyć wymiary okna, delikatnie usunąć zniszczoną uszczelkę a w jej miejsce zamontować nową. Musimy jednak wiedzieć jaki rodzaj uszczelki wybrać i z jakiego materiału. Dostępne są uszczelki z gumy, kauczuku, z TPE. Istotne jest także czy uszczelka będzie zamontowana wewnątrz czy na zewnątrz okna.

Wymiana uszczelek w oknach

W przypadku uszczelek, które nie stanowią integralnej części profilu ich wymiany można dokonać samodzielnie. Będą to uszczelki znajdujące się wokół skrzydła. Natomiast w przypadku wymiany uszczelek przyszybowych, istnieje duże ryzyko uszkodzenia listwy przyszybowej czy szyby. Pamiętajmy, że nieszczelność okien nie musi być tylko winą uszczelki, wpływ może mieć także niewyregulowanie skrzydeł czy inne wady. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym wypadku skorzystanie z pomocy fachowców firmy naprawa okien Dopczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *